
🤾Handball
Dinamo București va juca în aceeași grupă cu Barca în Liga Campionilor
Echipa masculină de handbal Dinamo București, campioana României, și-a aflat adversarele din ediția 2026/2027 a Ligii Campionilor la handbal. Bucureștenii vor evolua în grupa E alături de Barcelona (deținătoarea trofeului, Spania), Montpellier Handball (Franța) și SAH Aarhus (Danemarca). Tragerea la sorți a stabilit participarea a 24 de echipe în total, cu reprezentante din Danemarca, Franța și Germania având câte 3 echipe fiecare.
Sport.News·4h
SourceContinue reading
No news yet
Check back soon for the latest sports news

