
🤾Handball
Dinamo, tragere infernală! Va juca împotriva Barcelonei în grupele Ligii Campionilor
Dinamo București, campioana României la handbal masculin, a fost repartizată în Grupa E a Ligii Campionilor la handbal masculin pentru sezonul 2026-2027, alături de Barcelona (campioana en titre), Montpellier (Franța) și SAH Aarhus (Danemarca). Tragerea la sorți a avut loc vineri, la Viena. Noul format al competiției include 24 de echipe împărțite în șase grupe, față de 16 în edițiile anterioare, iar noul sezon va debuta pe 9/10 septembrie.
Sport.News·2h
SourceContinue reading
No news yet
Check back soon for the latest sports news

