
🤾Handball
Gloria Bistriţa şi CSM Bucureşti şi-au aflat adversarele din grupele Ligii Campionilor!
CS Gloria Bistrița și CSM București și-au aflat adversarele din grupele Ligii Campionilor la handbal feminin, ediția 2026/27, în urma tragerii la sorți de la Viena. CSM București, care a terminat pe locul 3 în Final Four-ul EHF Champions League de la Budapesta, a fost repartizată în Grupa A alături de Team Esbjerg, Brest Bretagne Handball și alte cinci echipe, în timp ce Gloria Bistrița a fost plasată în Grupa B cu Metz Handball și Gyori Audi ETO KC, printre altele. Sezonul 2026/27 va debuta pe 5/6 septembrie, primele două clasate din fiecare grupă calificându-se direct în sferturi, iar echipele de pe locurile 3-6 urmând să dispute un play-off.
Sport.News·3h
SourceContinue reading
No news yet
Check back soon for the latest sports news

