
🤾Handball
Gloria Bistriţa şi CSM Bucureşti şi-au aflat adversarii din Liga Campionilor, sezonul 2026-2027
Tragerea la sorți pentru grupele Ligii Campionilor la handbal feminin, ediția 2026/2027, a avut loc vineri la Viena. CSM București, locul trei în sezonul recent încheiat, a fost repartizată în Grupa A alături de Brest Bretagne Handball, Team Esbjerg, FTC-Toyota Kovacs, RK Krim Ljubljana, BV Borussia Dortmund, Sola Handballklubb și OTP Group Buducnost Podgorica. Gloria Bistrița a fost plasată în Grupa B, alături de campioana Metz Handball, Gyori Audi ETO KC, Odense Handbold, RK Podravka Koprivnica, Storhamar Handball Elite, HSG Blomberg-Lippe și Nykobing Falster Handbold, sezonul urmând să debuteze pe 5/6 septembrie.
Sport.News·3h
SourceContinue reading
No news yet
Check back soon for the latest sports news

