
🤾Handball
Gloria Bistrița a nimerit într-o grupă mai tare decât aceea în care va juca CSM București
La tragerea la sorți efectuată pe 26 iunie 2026 la sediul EHF de la Viena, au fost stabilite grupele ediției 2026/2027 a Ligii Campionilor la handbal feminin. Gloria Bistrița a fost repartizată în Grupa B, alături de campioana Metz Handball și vicecampioana Gyori Audi ETO KC, precum și echipe din Danemarca, Croația, Norvegia și Germania. CSM București, clasată pe locul trei în sezonul precedent, va evolua în Grupa A, alături de Brest Bretagne Handball, Team Esbjerg, FTC-Toyota Kovacs și alte echipe din Slovenia, Germania și Norvegia.
Sport.News·1d
SourceContinue reading
No news yet
Check back soon for the latest sports news

