
🤾Handball
Handbal feminin: Gloria Bistriţa şi CSM Bucureşti vor reprezenta România în Liga Campionilor
Federația Europeană de Handbal a confirmat lista cluburilor participante în sezonul 2026-2027 al Ligii Campionilor. România va fi reprezentată la feminin de campioana Gloria Bistrița și de vicecampioana CSM București, care a primit un loc prin upgrade. La masculin, țara noastră va fi reprezentată de campioana Dinamo București, iar competiția masculină va fi extinsă de la 16 la 24 de echipe, grupate în șase grupe a câte patru formații.
Sport.News·1h
SourceContinue reading
No news yet
Check back soon for the latest sports news

