
⚽Football
"Nebunie" totală: aflat la Cupa Mondială, tocmai s-a transferat cu 150.000.000 de euro!
Elliot Anderson, mijlocașul de 23 de ani al lui Nottingham Forest, aflat în cantonamentul Angliei la Cupa Mondială 2026, a fost transferat la Manchester City pentru suma record de 150 de milioane de euro. Acordul dintre cele două cluburi a fost finalizat joi seară, înainte de miezul nopții, conform The New York Times. Nottingham Forest realizează un profit uriaș, clubul cumpărând jucătorul acum doi ani cu doar 41 de milioane de euro, iar suma depășește recordul britanic anterior stabilit de Liverpool pentru Alexander Isak (145 de milioane de euro).
Sport.News·5h
SourceContinue reading
No news yet
Check back soon for the latest sports news

