
🤾Handball
România, învinsă de Germania la Mondialul de handbal! Pe cine întâlnesc tricolorele în Main Round
Naționala feminină de handbal Under-20 a României a fost înfrântă de Germania cu scorul de 37-31 (20-16), sâmbătă, în ultimul meci din Grupa C a Campionatului Mondial de handbal feminin Under-20 de la Jinzhong, China. Teodora-Lavinia Damian a fost cea mai bună marcatoare a tricolorelor, reușind 12 goluri, iar România a terminat pe locul secund în grupă cu 4 puncte, urmând să întâlnească în Main Round Spania și Coreea de Sud. Germania a câștigat grupa cu 6 puncte, în timp ce Brazilia și Canada au terminat pe locurile 3 și 4.
Sport.News·4h
SourceContinue reading
No news yet
Check back soon for the latest sports news

