
🤾Handball
România va fi reprezentată de trei echipe în sezonul viitor din Liga Campionilor la handbal
Federația Europeană de Handbal (EHF) a publicat lista echipelor participante în sezonul 2026-2027 al Ligii Campionilor la handbal, iar România va fi reprezentată de trei cluburi. La feminin vor evolua CSM București și Gloria Bistrița, în timp ce Dinamo București va reprezenta țara la masculin. Gloria Bistrița și Dinamo și-au asigurat participarea în calitate de campioane ale României.
Sport.News·3h
SourceContinue reading
No news yet
Check back soon for the latest sports news

