
🤾Handball
România nu va avea patru echipe în ediția 2025/2026 a Ligii Campionilor la handbal
Federația Europeană de Handbal (EHF) a publicat, pe 22 iunie 2026, lista echipelor participante la ediția 2026-2027 a Ligii Campionilor la handbal feminin. România va fi reprezentată de trei formații: campioana Gloria Bistrița și vicecampioana CSM București, care a primit o invitație specială, aceleași echipe ca în ediția precedentă. Astfel, România nu va avea patru reprezentante în competiție, Danemarca fiind țara cu cele mai multe echipe calificate, cu trei formații: Team Esbjerg, Odense Håndbold și Nykøbing Falster.
Sport.News·2h
SourceContinue reading
No news yet
Check back soon for the latest sports news

