
🤾Handball
Trei echipe românești în Liga Campionilor!
România va fi reprezentată de trei echipe în ediția 2026/2027 a EHF Champions League la handbal. Gloria Bistrița și CSM București vor evolua în competiția feminină, iar CS Dinamo la masculin. Gloria Bistrița și CS Dinamo au obținut calificarea pe baza coeficienților EHF, în timp ce CSM București, câștigătoare a medaliei de bronz în sezonul recent încheiat, a primit un wild-card.
Sport.News·1h
SourceContinue reading
No news yet
Check back soon for the latest sports news

