
🏐Volleyball
Volei masculin: România a încheiat cu o înfrângere participarea în Liga Europeană
Naționala de volei masculin a României a fost învinsă de Albania cu scorul de 3-1 (25-23, 25-19, 17-25, 25-16), duminică seară, la Tirana, în cadrul celui de-al 22-lea turneu al Ligii Europene. Cel mai bun marcator al României a fost Rareș Bălean cu 18 puncte, urmat de Ștefan Lupu cu 10 puncte, în timp ce de la gazde s-a remarcat Anton Qafarena cu 20 de puncte. România a încheiat competiția pe locul 17, cu trei victorii și trei înfrângeri, ratând calificarea la turneul final rezervat primelor patru clasate.
Sport.News·4h
SourceContinue reading
No news yet
Check back soon for the latest sports news

